Czarnuszka 200g

 • Dodaj recenzję:
  • U418_200G
  • Producent: Plenus NATURA - PRZYPRAWY
  • Dostępność: Towar fizycznie na magazynie. Wysyłka 24h Towar fizycznie na magazynie. Wysyłka 24h
  • szt.
  • 9,99 zł / szt.

  Produkty w promocji: Nie
  Wysyłka 24h: Tak
  Produkty: SUPERFOODS, Nasiona, Przyprawy Jednorodne
  Przeznaczenie: Pieczenie Chleba Bezglutenowego, Pieczenie Chleba Tradycyjnego
  Gramatura: 200g
  Z dodatkami: Nie
  Z hibiskusem: Nie

   

  Kraj pochodzenia:

  Syria

   

  Sładniki:

  100% czarnuszka nasiona

   

  Opis:

   

  Czarnuszka pochodzi z Afryki Północnej, ale rośnie też w Turcji i na Wschodzie. Jest rośliną całoroczną, należącą do rodziny Ombrellifere. Kwiaty, które rozwijają się latem, są białe o niebieskawym odcieniu, owoce są nabrzmiałe i zawierają małe, czarne ziarna.

  Czarnuszka stosowana jest w Indiach i na Bliskim Wschodzie jako przyprawa, a w Europie czasami wykorzystywana jest jako substytut pieprzu. W kuchni indyjskiej powszechnie stosowana jest jako dodatek do łagodnych duszonych potraw z jagnięciny, takich jak korma (rodzaj curry na bazie jogurtu i przypraw z dodatkiem mleczka kokosowego).

   

  Zastosowanie: 

   

  Czarnuszka doskonale współgra również z warzywami i potrawami dhal (indyjskie zupy), jest także częstym dodatkiem sosówczatnej (chutney). Nasionami czarnuszki posypuje się przed pieczeniem chleb naan (płaski chleb drożdżowy z białej mąki pochodzenia środkowoazjatyckiego). Czarnuszka jest składnikiem niektórych mieszanek przyprawowych garam masala i jest jedną z pięciu przypraw wchodzących w skład mieszanki Panch phoron. Na Bliskim Wschodzie czarnuszka dodawana jest do ciasta chlebowego. Czarnuszkę zazwyczaj dodaje się do chleba.