Kardamon 30g

 • Dodaj recenzję:
  • RN0955_30G
  • Producent: Plenus NATURA - PRZYPRAWY
  • Dostępność: Zapytaj o dostępność +17 789 11 88 Zapytaj o dostępność +17 789 11 88
  • szt.
  • 2,71 zł / szt.

  Produkty w promocji: Nie
  Wysyłka 24h: Tak
  Produkty: Zioła, Przyprawy Jednorodne
  Cecha: Ziarno
  Gramatura: 30g
  Z dodatkami: Nie
  Z hibiskusem: Nie

   

  Kraj pochodzenia:

  Gwatemala

   

  Sładniki:

  100% kardamon

   

  Opis:

   

  Kardamon to bylina pochodząca z rodziny imbirowatych. Roślina ta porasta głownie: Półwysep Indyjski i Cejlon, Chiny oraz Indonezja uprawiana jest również w Ameryce Środkowej. Rośnie wyłącznie w lasach tropikalnych.  

  Kardamon nazywany jest inaczej jako "Królowa Przypraw". Posiada słodkawo-pikantny oraz silnie korzenny zapach i smak. Kardamon można używać do różnych potraw słodkich i deserów jak także do pikantnych potraw.

   

  Zastosowanie: 

   

  Znajduje zastosowanie przy aromatyzowaniu likierów, win, ponczów, oraz grzanych win. Idealnie pasuje do czarnych indyjskich herbat oraz kawy. 

  Kardamon jest bardzo częstym składnikiem występującym w daniach z curry. Najczęściej stosowany jest w kuchni indyjskiej gdzie dodawany jest do napojów i słodkich potraw. Kardamon używany jest również jako przyprawa aromatyzująca grzane wino, pikle, marynowane śledzie, a także jako dodatek do dań mięsnych, skorupiaków, drobiu.   

  Kardamon jest więc przyprawą, która najadę swój smak kremom oraz poszczególnym rosyjskim likierom. Przyprawę tą można także żuć podobnie jak orzechy. Nadaje ciekawą nutkę smakową tureckiej kawie, która przez Arabów serwowana jest z namaszczeniem.