galeriaherbat.pl

Blog tematyczny o zdrowiu, urodzie, diecie i herbacie.

DietaUroda

Po jakie sięgać witaminy do włosów?

Po jakie sięgać witaminy do włosów?

Witaminy są niezbędne do tego, aby mieć piękne włosy, mocne i gęste. Problem pojawia się w momencie, gdy ich zaczyna brakować. Niedobory składników odżywczych to niestety prosta droga do wystąpienia rozmaitych objawów. Jeśli organizm jest niedożywiony, to prędzej lub później wystąpią problemy z łysieniem. Można jednak się przed tym uchronić. Jakie witaminy do włosów wybrać i jakie produkty są w nie bogate?

Zobacz także: https://galeriaherbat.pl/poznaj-najnowsze-trendy-wiosna-2023/

Jakie są najlepsze witaminy na wypadające włosy?

Jest wiele witamin, które są niezwykle istotne do utrzymania włosów w dobrej kondycji. Jeśli organizm zostanie ich pozbawiony lub będzie ich za mało, to niestety wystąpi problem z łysieniem. Istotna jest między innymi witamina D. Przy jej deficycie trzeba liczyć się z osłabieniem układu odpornościowego. Organizm stanie się podatny na rozmaite infekcje, nie będzie potrafił skutecznie bronić przed chorobotwórczymi drobnoustrojami. Na tym jednak nie koniec problemów, dotyczą one także nadmiernego wypadania włosów. Witamina D jest niezbędna do ich produkcji. Bez niej na próżno liczyć na to, że będzie wytwarzane białko keratyny. Witamina C także jest niezwykle istotna. Uczestniczy w wytwarzaniu kolagenu. Jego niedobór sprawia, że na twarzy pojawiają się zmarszczki w sporej ilości. Zostanie również pobudzony wzrost włosów.

witaminy do włosów
witaminy do włosów

Jakie brać minerały i witaminy dla włosów?

Jeśli włosy nie mają wypadać garściami, to trzeba zwiększyć podaż cynku w diecie. Przy jego niewystarczającej ilości dochodzi do osłabienia mieszków włosowych. Jest to wobec tego prosta droga do ich osłabienia i nadmiernego wypadania włosów. Kolejną kwestią będzie odpowiednia podaż żelaza. Niestety wiele osób, szczególnie kobiet, ma niedoboru tego pierwiastka. Objawia się to przede wszystkim anemią, niedotlenieniem organizmu. Do mieszków włosowych również nie dociera wystarczająco dużo tlenu. Nic więc dziwnego, że pojawia się problem z łysieniem. Bardzo ważne są także witaminy z grupy B, których nie może zabraknąć w procesie tworzenia czerwonych krwinek. Ich niedobór to prosta droga między innymi do przerzedzania włosów, ich siwienia. Trzeba wobec tego mieć dietę bogatą w składniki odżywcze, aby temu przeciwdziałać.

Zobacz także: Herbata tymiankowa – roślina lecznicza i urodowy hit!

Co pomoże przy łysieniu?

Bardzo pomocne przy nadmiernie wypadających włosach są rozmaite zioła. Można je przyjmować w formie naparów, tabletek, proszku. Skutecznym sposobem na łysienie jest stosowanie skrzypu polnego. Poprawiają kondycję włosów, paznokci i skóry. Dobrą opcją będzie także wspomaganie się brzozą. Ogranicza wypadanie włosów, przyspiesza porost. Regularne stosowanie sprawia, że stają się na mocne i błyszczące. Do zalet zalicza się także działanie kojące na skórę i przeciwłupieżowe. Nie można zapomnieć również o pokrzywie. Wzmacnia ona włosy, poprawia kondycję, przeciwdziała łysienie i pobudza porost. Zaletą pokrzywy jest także wyregulowanie pracy gruczołów łojowych. Pomoże również kozieradka, które hamuje wypadanie włosów. Przeciwdziała łupieżowi i sprawia, że włosy szybciej odrastają.

https://galeriaherbat.pl/przekaski-z-ciasta-francuskiego/

Udostępnij