galeriaherbat.pl

Blog tematyczny o zdrowiu, urodzie, diecie i herbacie.

Uroda

Zadbaj o swoją formę wiosną – tajemnica poranka

Zadbaj o swoją formę wiosną – tajemnica poranka

Dbałość o formę psychiczną i fizyczną to dbałość o zdrowie. Dlatego też warto do tematu podejść kompleksowo. Dobry dzień rozpoczyna się już od udanego poranka!

Poranne rytuały

Mówi się, że tajemnica udanego dnia tkwi w dobrze rozpoczętym poranku. To co zrobimy po przebudzeniu się, w jakim nastroju rozpoczniemy wykonywanie codziennych obowiązków, może zdefiniować nasz poziom zmęczenia i efektywność w ciągu całego dnia.

Jak więc zacząć dzień, aby być w formie? Na pewno nie od sprawdzania telefonu. Zazwyczaj sięgamy po niego, aby wyłączyć budzik i z rozpędu zaczynamy sprawdzać maile, media społecznościowe. Poranne scrollowanie nie służy naszemu samopoczuciu. Warto więc po pierwsze zainwestować w tradycyjny budzik, a po drugie, po telefon sięgać dopiero wtedy, kiedy naprawdę przygotujemy się do całego dnia. W poranne rytuały warto włączyć na przykład filiżankę zielone lub białej herbaty, które to bogate są w antyoksydanty, oczyszczają organizm i odpowiednio parzone – pobudzają lepiej niż kawa. Dzień dobrze jest też zacząć od przejrzenia listy zadań, ułożenia w głowie, a najlepiej w kalendarzu, planu.

Nie warto pomijać śniadania. Badania naukowe dowodzą, że francuski zwyczaj popijania croissanta kawą może nie być sposobem na najbardziej odżywczy posiłek. Niech już śniadanie będzie treningiem uważności – postarajmy się zjeść nie wpatrując się w monitor służbowego komputera.

Pielęgnacja

Nawet w pośpiechu dobrze jest tak zaplanować czas, aby poświęcić sobie chociaż kilka minut przed lustrem. Jeśli należymy do osób, które mają spore problemy z porannym wstawaniem, rozwiązaniem może być chłodny prysznic z wykorzystaniem aromaterapii. Obudzą nas na przykład zapachy cytrusowe. Pobudzająco zadziała też masaż twarzy, na przykład z wykorzystaniem rollera. Pomoże on zlikwidować opuchnięcia, pozwoli lepiej wchłaniać się składnikom aktywnym.

Przed wyjściem z domu, niezależnie od pory roku, warto zadbać o odpowiednią ochronę skóry. Obowiązkowym punktem pielęgnacji powinien być krem z filtrem UV – stosujmy go niezależnie od pogody czy pory roku. Warto też zadbać o krem, który zabezpieczy skórę przed zanieczyszczeniami miejskimi, nawilży ją.

Ochronę UV warto też stosować na włosy. Na rynku dostępne są na przykład mgiełki, które zabezpieczają pasma.

Dbałość o zdrowie

W codzienną dbałość o siebie warto włączyć przede wszystkim dbanie o zdrowie. Łamliwe paznokcie, wypadanie włosów, problemy z cerą to sygnały nie tylko mówiące o tym, że warto zmienić zawartość kosmetyczki, ale także wskazujące na to, że powinniśmy kompleksowo o siebie zadbać.

Warto przede wszystkim raz na czas wykonać kontrolne, podstawowe badania. Jeśli okaże się, że brakuje nam jakiś mikroelementów lub witamin, dopasujmy naszą dietę pod tym kątem.

Komponując wspomniane już śniadanie, zadbajmy o to, aby na talerzu znalazł się różnorodny, zbilansowany posiłek.

Zadbajmy również o aktywność fizyczną. Nawet kilkuminutowa sesja jogi czy pilatesu rano pomoże nam czuć się lepiej – będziemy mieli więcej energii, rozciągniemy się i popracujemy nad postawą. Nasz organizm (a przede wszystkim obciążony często pracą zawodową kręgosłup) podziękuje nam za to. Forma fizyczna i psychiczna składają się na ogólny bilans zdrowotny. Warto zadbać o jedną i drugą!

Udostępnij