galeriaherbat.pl

Blog tematyczny o zdrowiu, urodzie, diecie i herbacie.

Herbata

Najbardziej kontrowersyjna herbata świata. Poznaj ciekawostki o chińskiej herbacie z odchodów pandy

Najbardziej kontrowersyjna herbata świata. Poznaj ciekawostki o chińskiej herbacie z odchodów pandy

Początki wynalezienia herbaty datuje się na 2737 r. p.n.e, kiedy to mityczny Cesarz chiński Shennong, spożywał pierwsze napary zdrowotne przyrządzone z różnego rodzaju nieznanych dzisiaj liści. Na przestrzeni wieków popularyzacja tego napoju powoli sięgała nowe kontynenty, zdobywając przy tym nowych miłośników. Efektem tej wędrówki jest obecnie szeroki wachlarz rodzajów naparu herbacianego, zaczynając od klasycznych liściastych, a kończąc na najbardziej kontrowersyjnych i (dla niektórych) obrzydliwych.

Jakich ciekawostek dowiesz się z artykułu?

  • Skąd pochodzi kontrowersyjna herbata chińska i jak jest wytwarzana?
  • Jakie są właściwości prozdrowotne napoju?
  • Gdzie możesz dostać herbatę z odchodów pandy?
  • Ile kosztuje herbata z odchodów pandy

Panda Dung Tea, czyli jedna z najdroższych i najbardziej kontrowersyjnych herbat na świecie. 

Herbata z odchodów pandy jest zdecydowanie produktem dla osób odważnych, lubiących eksperymentować z nowymi smakami i choć wzbudza odrazę, znalazła swoich zwolenników nie tylko ze względu na nietypowe doznania, ale też drogocenne właściwości prozdrowotne. Panda Dung Tea pochodzi z Syczuańskich pól uprawnych, nawożonych odchodami wspomnianego zwierzęcia a następnie starannie wyselekcjonowanych liści gotowych do zaparzenia zgodnie z chińską procedurą. Ze względu na obfitą w bambus dietę pandy, napój zyskuje oryginalnego i charakterystycznego posmaku, cieszącego się uznaniem smakoszy. Warto wspomnieć, że monopol na jej produkcję posiada od 2012 r. tylko jeden chiński przedsiębiorca An Yanshi.

Właściwości zdrowotne

Na każdą chorobę inne lekarstwo, a herbata jest lekarstwem na każdą chorobę.

Chińskie przysłowie

Mówi się, że napar z odchodów pandy posiada nieocenione działanie przeciwnowotworowe. Wszystko za sprawą wcześniej wspomnianej diety, która sprawia, że ekskrementy zawierają miazgę bambusową. Dla organizmu człowieka oznacza to szereg dobroczynnych składników, pomocnych w walce z rakiem.

Gdzie można ją nabyć?

Wiemy już, że herbaty można z pewnością spróbować wybierając się w podróż do Chin. Niezaprzeczalnie, jeżeli komuś zależy na pełnych doznaniach na pewno warto o tym pomyśleć. Istnieją jednak strony internetowe, które pozwalają na zakup produktu prosto od producenta. Jest to oczywiście alternatywna droga, ale trzeba liczyć się z tym, że łatwo możemy zostać oszukani przez różnego rodzaju krążące w sieci podróbki a sama herbata chińska kosztuje niemałe pieniądze. 

Koszty związane z tą niecodzienną atrakcją

Kwestia ceny herbaty jest zdecydowanie tą z najmniej przyjemnych. Szacuje się, że wynosi ona 70 000 USD za kilogram. Przy zamawianiu przez internet trzeba również wziąć pod uwagę dodatkowe opłaty za wysyłkę i dość długi czas oczekiwania na zamówienie. Panda Dung Tea jest zatem swojego rodzaju luksusem, na który nie każdy może sobie pozwolić ale jak widać ma ona swoich zwolenników.

Herbata chińska z odchodów pandy mocno wyróżnia się na tle tych, do których jesteśmy przyzwyczajeni. Stanowi alternatywę dla znanych nam rodzajów naparu oraz dostarcza nowych doznań dla poszukiwaczy wrażeń. Ze względu na cenę i kontrowersje wokół niej, nie znajdzie prawdopodobnie wielu kolejnych miłośników a raczej pozostanie ciekawostką dla bogatych turystów i rodzimych mieszkańców Chin.

Udostępnij