galeriaherbat.pl

Blog tematyczny o zdrowiu, urodzie, diecie i herbacie.

Herbata

Popularna japońska herbata matcha cieszy się uznaniem wśród influencerów. Poznaj jej zdrowotne właściwości

Popularna japońska herbata matcha cieszy się uznaniem wśród influencerów. Poznaj jej zdrowotne właściwości

Ostatnimi czasy w mediach społecznościowych możemy zaobserwować wzrost popularności zielonej japońskiej herbaty matcha. Modne kubki z zieloną miksturą reklamują tak duże osobistości jak Quebonafide czy Michał Matczak. Za sprawą tego drugiego mieliśmy możliwość zamówić napój w restauracji Mcdonald’s, dzięki współpracy fast foodowego giganta z raperem. Czy wiesz, że nie tylko wpasowuje się ona w obecnie panujące trendy, ale posiada pozytywny wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu?

Z artykułu dowiesz się;

  • Czym dokładnie jest japońska herbata matcha i dlaczego stała się popularna
  • Jakie właściwości zdrowotne posiada;
  • Gdzie najlepiej kupić i na co zwrócić uwagę przy jej wyborze

Ten zielony napój…czym właściwie jest i dlaczego wszyscy o nim mówią?

Zmieniające się trendy tym razem wzniosły na wyżyny sławy wspomnianą już wcześniej matchę. Najprościej rzecz ujmując- jest to sproszkowana zielona herbata pochodząca ze środkowych obszarów Japonii: Kyoto, Shiga, Mie i Nara. Procedura przyrządzania tej herbaty jest naprawdę prosta- trzeba zalać wrzątkiem odpowiednią ilość proszku, zachowując proporcje i poczekać, aż opadnie na dno. Herbata matcha kolorem przypomina smoothie z zielonych warzyw i owoców. Smakiem zbliżona do tradycyjnej zielonej herbaty, jednak można spotkać się z opiniami, jakoby była ona lekko pikantna i orzechowa. Zielony napój został spopularyzowany przez znanych polskich raperów, co przyczyniło się do wzmożonego popytu na ten produkt.

Japońska herbata matcha nie tylko na instagram ale też na zdrowie!

Oprócz bycia na topie matcha posiada też szereg prozdrowotnych właściwości, które z powodzeniem pomogą z uporczywymi dolegliwościami. Wykazuje silne działanie oksydacyjne, co oznacza, że oczyszcza organizm z toksyn. Wspiera odporność, dzięki czemu idealnie nadaje się do spożywania w okresie zimowym a dodatkowo redukuje stres i dodaje energii. Ze względu na wysoką zawartość kofeiny, spokojnie może posłużyć nam jako zamiennik kawy.

Gdzie kupić najlepszą matchę i na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Oryginalną zieloną herbatę najlepiej oczywiście wypić będąc w Japonii, jednakże wiadomo, że nie każdy może sobie pozwolić na taką podróż. Polskie sklepy stacjonarne i internetowe oferują szeroki wybór herbat różnych japońskich firm. Podczas zakupów trzeba zwrócić szczególną uwagę na certyfikaty, które posiadają tylko sprawdzone marki. Najgorszej jakości herbata matcha pochodzi z Chin. Można ją łatwo poznać po żółtawym kolorze i nie najlepszym smaku.

Rozprzestrzeniające się trendy internetowe nie zawsze niosą za sobą pożytek dla odbiorców, jednak herbata matcha zawiera szereg korzyści i stanowi ciekawy zamiennik dla tradycyjnej herbaty. Trzeba pamiętać, aby nie spożywać jej w nadmiernych ilościach oraz nie podawać dzieciom ze względu na zawarty wysoki poziom kofeiny.

Zobacz także: Działanie zielonej herbaty – prozdrowotne właściwości

Udostępnij