galeriaherbat.pl

Blog tematyczny o zdrowiu, urodzie, diecie i herbacie.

Uroda

Zmagasz się z cerą pozbawioną blasku? Spróbuj serum z witaminą C

Zmagasz się z cerą pozbawioną blasku? Spróbuj serum z witaminą C

Codzienna pielęgnacja stawia przed nami wiele wyzwań, nawilżanie, ochronę przeciw zmarszczkom, ochronę przed słońcem. Kolejny problem estetyczny to szara i zmęczona cera, pozbawiona blasku. Zobacz, jak sobie radzić z tym problemem i jaki kosmetyk będzie tutaj rozwiązaniem.

Masz szarą i zmęczoną cerę? Jest na to sposób

Działanie czynników zewnętrznych, zanieczyszczenia i niedokładne oczyszczanie cery, może prowadzić do tego, że traci ona swój blask. Tak samo, gdy brakuje jej witamin. Cera pozbawiona blasku wygląda na bardziej zmęczoną i dodaje nam lat. Aby dodać jej promiennego wyglądu, warto pomyśleć o tym jakie właściwości ma serum z witaminą C. Jako mocno skoncentrowany kosmetyk, ma ono większe stężenie witaminy C niż zwykły krem. A to wszystko po to, aby działać intensywniej i wspomagać działanie kremu. Stężenia powyżej 10% są uznawane za mocne i z powodzeniem mogą być stosowane na skórze, dla jeszcze lepszych efektów. Witamina C to naturalny antyoksydant, który rozjaśnia skórę i działa także przeciwzmarszczkowo. Jeśli chcesz zmniejszyć przebarwienia na skórze lub rozświetlić ją, powinnaś używać właśnie serum z witaminą C. 

Dlaczego warto dodać serum do codziennej rutyny pielęgnacyjnej?

Serum ma wodną, oleistą lub żelową konsystencję i jest wydajnym kosmetykiem. Zazwyczaj ma substancje aktywne, które wnikają głęboko w skórę i mogą działać zarówno w dzień, jak i w nocy. Ceramidy, kolagen, retinol i kwas hialuronowy, to wybrane składniki serum, które mają intensywne działanie na skórę. Jeśli zastosujesz serum tuż przed kremem, ułatwisz jego działanie, a krem sprawi, że składniki serum nie odparują z powierzchni skóry. Najlepsze efekty w pielęgnacji przynosi serum i krem stosowane razem. Wtedy działasz na skórę całościowo i wzmacniasz efekt. Na noc możesz stosować mocniejsze stężenia serum, a przyniesie to duże korzyści, bo w nocy skóra doskonale chłonie kosmetyki i intensywnie się regeneruje.

Jakie inne właściwości ma witamina C?

Bywa nazywana witaminą młodości, bo ujędrnia skórę i zmniejsza zmarszczki. Przede wszystkim neutralizuje wolne rodniki, a także ma działanie przeciwzapalne. Witamina C może występować w różnych postaciach w kosmetykach, a i często dodaje się witaminę E w takim duecie, bo ta druga ma właściwości lipofilowe. Dzięki temu, witamina C jest lepiej przyswajana przez organizm i o to właśnie chodzi. Poza tym pobudza ona syntezę kolagenu w skórze i hamuje wydzielanie melaniny, co z kollei ma bezpośredni wpływ na zmniejszanie przebarwień na skórze. Witamina C uszczelnia naczynia krwionośne i zmniejsza skłonność do mało kłopotliwych, pękających naczynek. Jeśli Twoja skóra jest często narażona na promieniowanie UV i zanieczyszczenia, ma przebarwienia i brakuje jej blasku, to kosmetyki z witaminą C będą dla Ciebie idealne. Jeśli wybierzesz serum na dzień z kwasem hialuronowym lub salicylowym, witaminą C i E, możesz mieć pewność, że przy dłuższym używaniu, taki kosmetyk zadziała i poprawi stan Twojej skóry. Bardzo ważne jest jednak, aby stosować je regularnie. 

Materiał zewnętrzny

Udostępnij